יום בחיי: 20 שנות נישואין

על כל דבר אפשר להסתכל מכמה זוויות, ואולי במקרה הזה ננסה לראות את זה אחרת: אין שם משהו “בחוץ” שהוא יותר טוב ממה שיש לי כאן. המודעות היא שם המשחק, להעריך את מה שיש לנו ביד, ולמה שעושה לנו טוב היא קריטית ותורמת למצב שבו אין שום פיתוי שיגרום לשינוי בססטוס.

בשיחה ספונטנית עם חברה שבקרוב תחגוג 20 שנות נישואין שרק על זה מגיע לזוג צלש, לא כי זה לא אפשרי אלא כי אנחנו חיים בעידן שכל הזמן הפיתויים אורבים, ולאט לאט זה הופך להיות משהו נדיר, שזוג ישרוד 20 שנה. ועם כל הקשיים והמשברים שברור שקיימים, איך בכל זאת חוגגים 20 שנה?

חיפשתי מדריך לאיך מגיעים למצב שחוגגים 20 שנה ביחד, כזוג, עם ילדים ומחויבויות נוספות?

הנה 5 סיבות שיכולות לעשות קצת סדר:

ספייס זו לא מילה גסה

זה תמיד מתחיל מסיפור התאהבות, שממשיך לאהבה משוגעת ונגמר בהכרות עם המשפחה, ואז “הפוליטיקה” מתחילה להיות חלק חשוב גם בחיי המשפחה.

סדרות רבות הופקו והושקעו בהם כספים על מנת לאושש את הטענות על הקשרים בין החמות לכלות, בין הגיסים וכו‘, הרגע הצטרפנו למשפחה חדשה, כזו שלא בהכרח התאהבנו בה ממבט ראשון או רצינו בכלל, עם זאת לומדים לזרום ופשוט להניח לכל צד לקחת אחריות על המשפחה שלו.

 

tyler-nix-V3dHmb1MOXM-unsplash
Photo by Tyler Nix on Unsplash

 

אפשר לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה?

ישנה חשיבה והבנה שברגע שמתחילה לה זוגיות, חשוב לעשות הכל ביחד כאשר היתרון הוא לאפשר לכל אחת ואחד עולם אשר יאפשר גם קיום עצמאי. הרי כולנו נשאף לאכול את כל העוגה ולא רק חלק ממנה, נרצה לטעום גם מעולם הזוגיות וגם להשאיר חלק פעיל בעולם הרווקים והרווקות (כמה שניתן ומתאפשר). זה יכול לבוא לידי ביטוי בצפייה במשחקי כדורגל בשבת עם חברים או בבילוי באופרה עם החברות. טוב נו על מי אפשר להריץ צחוקים בימינו, לנהל קבוצת ווטסאפ ולהעלות תכנים לטיק טוק זה הדבר שבוער ואם כך צריך לאשר.

dead-angel-06boNzykhcA-unsplash

Photo by Dead Angel on Unsplash

 

קנאה ללא בבית ספרנו

ישנה חשיבה שקנאה היא דבר טוב וחיובי, יש שיתארו זאת כקנאה חיוביתכזו שתורמת למצב שבו זה מדרבן אותנו להשיג את מה שאין לנו. אבל מה קורה בזוגיות במידה וקינאה קיימת והיא בלתי נפרדתהאם ניתן לדעת איפה הגבול?, אפשר לצייר גבול?, קנאה זה בכלל סקסי?

משפים כמו: “הוא כל כך מקנא, איזה כייף“, כל עוד זה בגבול הטעם הטוב! אין מקום לקנאה שחורגת מהגבול הזה (חברתי בכלל חושבת שאין מקום לקנאה ושזה מזיק ליחסים לטווח הרחוק)

הרבה דברים נעשו בשם הקנאה, לרוב לא חיובייםלכן נשאלת השאלה במה תורמת הקנאה למערכות יחסים?

artem-beliaikin-ze_IO-_tcjw-unsplash

 

הפרדת רשויות

זה מתחיל עוד לפני שיש ילדים, ברגע שאנחנו חיים כזוג יחד, החיים מקבלים נפח נוסף, יש יותר דברים לדאוג להם ועם הילדים חשוב שיהיו גבולות ברורים.

חלוקה פשוטה למשימות של החייםקניות, כספים, רפואה, בתי ספר, וועדים, שיעורים – לכל אחד ואחת תפקיד מוגדר מראש.

יש ימבה של נושאים וככל שתהיה ישות אחת ברורה אליה ניתן לפנות ככה ישמר הקו האחיד והזוגיות תשמר ולא ניתן לערער עליה
deva-darshan-Jt9syHEhrPE-unsplash

השקעה אחד בשניה

בכל זאת החלטנו יחדיו לאחד כוחות, והמשמעות שגם אחרי החתונה והילדים, יש חשיבות לזמן איכות של שנינו יחדיו. להגדיר זמן של ביחד ולשמור על הזוגיות על אש קטנה, שלעולם לא נכבת אלא ממשיכה בשקט ובזהירות. לשמר את מה שהיה שם בתחילת הדרך את הפרפרים, המשיכה ואת התחושה שמצאנו את מה שחיפשנו זמן רב.

kelsey-chance-tAH2cA_BL5g-unsplash
Photo by Kelsey Chance on Unsplash

צריך לזכור זוגיות היא עוד אספקט בחיים, שצריך להתייחס אליה ולתחזק אותה כמו תחזוק קריירה ושאיפה לשיפור או שימור הדברים הטובים. החלק הקריטי לטעמי בזוגיות או במערכות יחסים בכלל הוא בזה שאין לנו לקחת את זה כמובן מאליו, זה שנוצר חיבור טוב ביננו לא אומר שכך המצב יהיה בעוד X שנים. אנחנו מתבגרים, משתנים וצומחים והמשמעות היא שישנה השפעה גם על הזוגיות ומערכת היחסים, לכן חשוב להקפיד שגם היא תהיה בתנועה איתנו: תצמח, תשתנה ותהיה תואמת שינויים אחרת נמצא את עצמנו בבעיה. בהצלחה 😊

הפוסט מבוסס על ניסיונה של חברתי, שכאמור חגגה השנה 20 שנות נישואין.

אין בפוסט זה: ייעוץ או משהו דומה אלא נטו שיתוף

 

נ.ב.

לא כל יום צריך להיות סרט רומנטי, אבל בסוף נערכים כמו למשחק החיים, וכל יום הוא הזדמנות לשמר ולשפר.

2 thoughts on “יום בחיי: 20 שנות נישואין

  1. בדיוק היום היה לי כתוב באסטרולוגיה שכדאי לטפח את הזוגיות… רק חבל שזה לא מסתדר בלו”ז 🙂
    ולעניינינו, עשית חשק לסדר זמן שכזה!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s